Botulino injekcijos | Diaterapija
canada goose jacke canada goose uk moncler outlet moncler online uk Canada Goose Tilbud Time Billig Canada Goose

Botulino injekcijos

 

.

.

Tai procedūra, kurios metu botulinas plona adata įvedamas į veido raumenis arba paodį, blokuoja nervinius impulsus veido mimikos raumenyse, šie atsipalaiduoja ir nebesusitraukia, o raukšlės išsilygina.

.

Kas yra botulinas ir kaip jis veikia?

Šiandien botulinas yra viena efektyviausių priemonių greitai ir be estetinės chirurgijos panaikinti veido raukšles. Botulino injekcijos yra invazinė procedūra, kuri leidžia akivaizdžiai sušvelninti ar visiškai panaikinti veido mimikos raukšles. Botulinas yra saugus vaistinis preparatas, kuris plona adata įvedamas į veido raumenis arba paodį, blokuoja nervinius impulsus veido mimikos raumenyse, šie atsipalaiduoja ir nebesusitraukia – išnyksta esančios ir nesiformuoja naujos raukšlelės. Tuo tarpu kiti veido raumenys dirba kaip ir ankščiau, todėl bendra veido išraiška nepakinta. Šis medikamentas naudojamas labai mažomis dozėmis ir neturi bendrinio poveikio organizmui - veikia tik tą raumenį ar jo dalį, į kurį suleidžiama injekcija.

.

Botulinas naudojamas raukšlių mažinimui ar panaikinimui.  Šis preparatas skiriamas toms raukšlėms, kurios atsiranda dėl intensyvaus raumenų darbo – kakta, tarpuakio sritis, akių sritis.  Botulinas tik laikinai blokuoja nervų receptorius, todėl nesukelia raumenų atrofijos. Dėl ilgalaikio raumenų atpalaidavimo botulino injekcijos išlygina raukšles. Medžiagų apykaitoje botulinas nedalyvauja ir žmogaus organizmui nėra žalingas. Raukšlėms, atsiradusioms dėl odos ir minkštųjų audinių nudribimo, gravitacijos veikimo (pvz. nosies-lūpų raukšlė) naudojama hialurono rūgšties užpildai.

.

.

Botulino injekcijos padeda išspręsti šias problemas:

 • sumažina arba išlygina raukšles kaktos srityje, „žąsies kojeles“ aplink akis, raukšles tarp antakių;
 • sumažina senėjimo požymius;
 • mažina padidėjusį prakaitavimą (delnai, pažastys, padai).

.

.

Kokio amžiaus galima pradėti leisti botuliną?

Estetiniais tikslais botuliną galima naudoti esant paciento amžiui nuo 18 iki 65 metų. Dažniausiai patariama pradėti botulino injekcijas nuo 30 metų, kai oda pradeda prarasti elastingumą ir pradeda intensyviai  formuotis veido raukšles. Jei jūs nuolat raukotės, botulino injekcijas galima pradėti jaunesniame amžiuje, profilaktiniais tikslais. Geriausia  pradėti leisti botuliną, kai raukšlės nėra gilios-tuomet po procedūros raukšlės visiškai išnyks. Esant gilioms raukšlėms vien botulino gali nepakakti, tuomet injekcijos derinamos su hialurono užpildais.

.

.

Kaip atliekama procedūra?

Botulino injekcijos procedūra prasideda nuo konsultacijos su gydytoju. Būtent gydytojas nustato ar galimas šios procedūros atlikimas. Pacientas, po susipažinimo su visais galimais procedūros šalutiniais poveikiais ir pasekmėmis, pasirašo sutikimą procedūrai. Pacientas sodinamas ant kušetės. Nuvalius odą, preparatas plona adata įvedamas į raumenis arba paodį (priklauso nuo įvedimo zonos). Vidutiniškai botulino injekcijos procedūra trunka apie 15 -20 minučių. 

.

.

Ar botulino injekcijos skausmingos?

Botulinas nesukelia didelio skausmo, daugelis prilygina botulino injekcijas uodų įkandimams, bet jei turite didelį skausmo slenkstį, Jums atliks vietinę nejautrą: injekcijos zoną pateps specialiu kremu su anestetiku. Injekcijos gali sukelti nežymų diskomforto pojūtį, kaip raumenų sunkumo pojūtis, bet tai greitai praeina.  Po procedūros iškart galima grįžti prie įprastinės veiklos. Kartais dūrio vietoje lieka maža mėlynė, bet ją lengvai paslėpsite po įprastiniu makiažu. 

.

.

Kiek procedūrų reikia efektui pasiekti?

Dažniausiai užtenka 1 procedūros, retais atvejais gali reikėti atlikti korekciją.

.

.

Kokių rezultatų galima tikėtis?

Dažniausiai botulino injekcijos poveikis yra pastebimas 2-5-ą dieną po injekcijos. Jis pasiekia maksimumą 10-14 dieną ir trunka apie 6 mėn. Po šio laikotarpio botulino injekcijas galima kartoti. 

Be to, per tą laiką, kol dinamikos raumenys nesusitraukinės, šios odos raukšlės negilės. Tačiau ši procedūra negali pakeisti tų raukšlių, kurios susidaro dėl saulės poveikio, UV spindulių, audinių pakritimo ar tų, kurios nesusiję su mimikos raukšlėmis. Botulino injekcijos nepagerins audinių pakritimo, laisvumo, ir nepakeis kaktos ar veido patempimo operacijų.

.

Botulino injekcijos, derinant jas su hialurono rūgšties preparatų injekcijomis, biorevitalizacija, mezoterapija, rūgštiniais pylingais, yra puiki plastinės chirurgijos alternatyva. 

.

.

.

Kiek laiko trunka efektas?

Pirmą kartą suleistas vaistas veikia  apie 6 mėnesius.  Klinikiniai tyrimai parodė, kad leidžiant preparatą ilgą laiką, jo efektas ilgėja (iki 8-9 mėn.), taigi procedūrą kartoti reikalinga vis rečiau. Rekomenduojama per metus ne daugiau negu 2 injekcijos į tą pačią vietą. 

.

.

Ar būna šalutinis poveikis?

Labai retais atvejais vaistai gali pratekėti ir migruoti į gretimas sritis bei sukelti gretimų raumenų silpnumą. Tam, kad to išvengtumėte, griežtai laikykitės gydytojo nurodymų po procedūros. Kadangi visi pašaliniai poveikiai yra pilnai grįžtami, jie yra trumpalaikiai ir tetrunka kelias savaites. Kartais po botulino injekcijų į pažastis gali pasireikšti kompensacinis prakaitavimas, kuris praeina per 2 – 4 savaites.

.

.

Kada negalima atlikti procedūros (kontraindikacijos):

 • Nėštumas, maitinimas;
 • Sergant hemofilija;
 • Esant padidėjusiam jautrumui preparato komponentams;
 • Susidarius tos pačios srities uždegiminiams, infekciniams procesams;
 • Turint raumenų inervacijos sutrikimus (miastenija, Lamberto-Itono sindromas ir kt.);
 • Pūlingi spuogai, herpes bėrimas ar kitokie odos vientisumo pažeidimai numatomose injekcijų vietose;
 • Anksčiau tose pat vietose suleisti nuolatiniai (permanentiniai) odos užpildai, pvz. silikonas.

.

.

Rekomendacijos prieš procedūrą:

 • Likus 7 dienoms iki procedūros, nenaudoti priešuždegiminių nesteroidinių vaistų ir kraujo krešėjimą slopinančių medikamentų (aspirinas, paracetamolis, ibumetin ir kt.). Taip sumažinsite mėlynių tikimybę po procedūros.

.

Rekomendacijos po procedūros:

 • Galite iš karto sugrįžti prie įprasto dienos režimo;
 • 4-6 val. po procedūros būti vertikalioje padėtyje bei aktyviai dirbti mimikos raumenimis, kad preparatas tolygiai pasiskirstytų;
 • 12 val. po procedūros nemasažuoti, nespausti ir netrinti injekcijų vietose;
 • 3 paras vengti labai karštų skysčių, kavos, aštraus maisto, aktyvaus sporto, nevartoti alkoholio ir visko, kas gali sukelti odos paraudimą;
 • 7-10 d. vengti persikaitinimo (pirties, karštų vonių, saunų, soliariumo, deginimosi saulėje), o esant aktyviai saulei, naudoti apsauginius kremus su SPF apsauga;
 • 14-21 d. nerekomenduojama darytis veido procedūras: pilingai, masažai, šildančios kaukės, aparatinės procedūros ir kt. veido procedūros, kurios aktyvina kraujotaką ; 
 • 2 savaites po procedūrų nevartoti aminoglikozidų (antibiotikai), trankviliantų (raminamieji ir raumenis atpalaiduojantys vaistai) – šių preparatų vartojimas gali sumažinti botulino toksino veikimą. 

.

.

Kas atlieka procedūrą?

Mūsų klinikoje injekcijas atlieka ilgametę darbo patirtį (daugiau nei 12 metų) turinti gydytoja.  Gydytoja dalyvavo mokymuose Latvijoje, turi  mokymų sertifikatą. Specialistė kvalifikaciją kelia įvairiuose  seminaruose, mokymuose bei konferencijose. Geros žinios apie veido raumenų išsidėstymą, tinkamas injekcijų vietas, dozės parinkimą bei ilgametė praktika leidžia pasiekti aukštą procedūros kokybę ir puikius rezultatus.

.

.

Ar saugu darytis botulino injekcijas?

Procedūros metu naudojamas JAV kompanijos Allergan ,,Vistabel“ botulino toksino preparatas, kuris daugiau nei 40 metų saugiai ir efektyviai naudojamas gydyti neurologinius susirgimus (cerebrinis paralyžius, insultas ir kt.), oftalmologijos srityje. Tai vaistinis preparatas, kurio pagalba sėkmingai gydoma daugelis ligų.

.

Manoma, kad botulinas kenkia organizmui ir netgi jį nuodija. Tai netiesa, kadangi botulinas nedalyvauja medžiagų apykaitoje. Taip pat manoma, kad botulinas gali  iššaukti nervų sistemos sutrikimus, tačiau taip nėra. Botulino injekcijos nesukelia raumenų atrofijos, nes tik laikinai blokuoja nervų receptorius, kas ir lemia motorinio aktyvumo apribojimus ir raukšlės sumažėjimą ar išnykimą. Po 4-6 mėnesių raumens funkcija pilnai atsistato.

.

Estetikos srityje botulinas naudojamas jau 20 metų. Vistabel preparatas yra sertifikuotas ir originalus, procedūros metu naudojamos labai mažos botulino dozės, injekcijas atlieka kvalifikuotas gydytojas, todėl procedūra yra saugi, patikima ir efektyvi.

.

.

.

Kainos

.

Tarpuakio- “pykčio” raukšlė – 145 Eur
Akių (“žasų kojelių”) raukšlės – 145 Eur
Horizontalios kaktos raukšlės – 145 Eur
Padidėjusio prakaitavimo (hiperhidrozė) gydymas – 289-480 Eur

Gyd.  konsultacija dėl injekcijų nemokama (jeigu iš karto atliekama procedūra)

.

.

Registruokitės į profesionalią gydytojos konsultaciją tel. 863077767.